Kontakta oss

Besöksadresser:

Hammersta HVB
Botkyrka


Andersboda Gård HVB
Södertälje 

Huvudkontor:

Lejongruppen AB
Hornsbruksgatan 7
117 34 Stockholm

Org.nr: 559110-5175

Telefon växel:

08-445 55 00
Fax: 08-5500 2679

E-post: 
info@lejongruppen.com

Vi som jobbar här

 

Ledning

 

e0982867-0d3f-4b69-9282-3b1173d15fa6jpg

Kristian Nord 
Operativ chef och placeringsansvarig
kristian.nord@lejongruppen.com
08-445 55 01

c5f53162-2cc6-45b9-af92-e9c691090d61jpg

Stefan Strandberg
Administrativ chef
stefan.strandberg@lejongruppen.com
08-445 55 03

Patricjpg

Patric Moreno
Verksamhetschef och Föreståendare Anderboda Gård HVB
patric.moreno@lejongruppen.com
08-445 55 21 

Joel Liten2jpgjpg

Joel Carlsson
Verksamhetschef och Föreståndare 
Hammersta HVB
joel.carlsson@lejongruppen.com
08-445 55 11

Hadiljpg

Hadil Hägerström
Verksamhetschef och föreståndare  Familjehem 
hadil.hagerstrom@lejongruppen.com
08-445 55 15

Frida2jpg
Frida Andersen
Leg. Psykolog
frida.andersen@lejongruppen.com
08-445 55 02

Onur Litenjpg
Onur Polat
Kvalitetssamordnare
onur.polat@lejongruppen.com
08-445 55 04


Hammersta HVB

 

Joel Liten2jpgjpg
Joel Carlsson
Verksamhetschef och föreståndare Hammersta HVB
joel.carlsson@lejongruppen.com
08-445 55 11

Onur Litenjpg
Onur Polat
Behandlare
onur.polat@lejongruppen.com
08-445 55 04

a11bae10-271e-4f26-badf-830a4a8f38a0jpg
Mehdi Adnan Mossa
Behandlare
mehdi@lejongruppen.com

Meryemjpg
Meryem Polat
Behandlare

Emiliano litenjpg
Emiliano Stevan
Behandlare

Rosiejpg
Rose-Marie Cederborg

Sjuksköterska
rose-marie.cederborg@lejongruppen.com
08-445 55 07

Andersboda Gård HVB

Patricjpg
Patric Moreno
Verksamhetschef och Föreståendare
patric.moreno@lejongruppen.com
08-445 55 21

Catrinejpg
Catrine Öquist
Behandlare och kontaktperson

Mohammed portrtt2jpg
Mohammed Ali Omer
Behandlare

Cemil litenjpg
Cemil Karahan
Behandlare

Rachidjpg

Rachid El Mahi
Behandlare

Rosiejpg

Rose-Marie Cederborg
Sjuksköterska
rose.marie.Cederborg@lejongruppen.com
08-445 55 07

Lejongruppen Familjehem  

Hadiljpg

Hadil Hägerström 
Verksamhetschef och familjehemskonsultent 

hadil.hagerstrom@lejongruppen.com
08-445 55 15


Chrstina_Svensk litenjpg
Christina Svensk
Familjehemskonsulent
christina.svensk@lejongruppen.com
08-445 55 17